Увага! Надміру виплачені кошти підлягають відшкодуванню!

Відповідно до чинного законодавства України при зверненні до управління соціального захисту населення за призначенням того чи іншого виду державної соціальної допомоги отримувач різних видів соціальних допомог заповнює декларацію про доходи та майновий стан. Тому, просимо серйозно та відповідально відноситись до заповнення необхідних для призначення допомоги документів, уважно заповнювати заяву та декларацію про доходи та майновий стан, прислухатись до порад спеціаліста з прийому документів.
Якщо при повторному зверненні за призначенням державної соціальної допомоги Ви розумієте, що раніше не вказали ті чи інші доходи чи майно, що можуть вплинути на призначення чи розмір цієї допомоги, обов’язково повідомляйте про це спеціаліста з прийому документів, чим зменшите суму переплати у разі виявлення цього порушення спеціалістами управління, а в деяких випадках збережете за собою право на подальше отримання соціальної допомоги у дещо зменшеному чи навіть у тому ж розмірі.
Зазначаємо, що отримувачі державної допомоги повинні усвідомлювати, що несуть свою частку відповідальності за раціональне використання державних коштів. Заявник та члени його сім’ї відповідають за достовірність наданої інформації, відомостей про доходи та майно, які вплинули або могли вплинути на встановлення права при призначенні соціальної допомоги та її розмір. Для призначення будь-якого виду допомоги заявник надає заяву відповідної форми, затверджену Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, в якій своїм підписом дає згоду на збір інформації про сім’ю, доходи, власність та майно, що необхідна для отримання всіх видів соціальної допомоги на які сім’я має право.
Контроль за правильністю надання державної соціальної допомоги та цільове використання державних коштів здійснює державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення. Якщо в ході перевірки виявлено, що громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права при призначенні соціальної допомоги, визначення її розміру, внаслідок чого було надмірно нарахована сума допомоги, виплата припиняється. Надмірно виплачені кошти підлягають відшкодуванню. У разі відмови повернення коштів у визначений термін, вони будуть стягнуті у судовому порядку.